Toto lázeňské město se nachází na jihovýchodě Moravy asi 25 Km od krajského města Zlín. Svou proslulostí a rozlohou se řadí k největším ozdravným lázním v České republice. Věhlas obstaraly zejména minerální prameny využívané zejména k léčení dýchacího ústrojí, trávení a obezity. Vyvěrá zde šest přírodních pramenů a desítky uměle vyvedených. Město obklopuje malebné okolí vhodné pro krátké i celodenní turistické výlety.

luhacovice

Krajina je velmi členitá díky velkému množství kopců dosahujících nadmořské výšky 250 až 500 metrů. Asi 3 km od lázní se nachází přehradní nádrž zabraňující záplavám, jež trápily město v minulém století. Nyní se nádrž využívá převážně k rybolovu a rekreaci. Luhačovická architektura je velmi ovlivněna světoznámým architektem Dušanem Jurkovičem. Město je po všech stránkách výborně vybaveno nejrůznějšími službami v oblastech společenského vyžití, sportu i rekreace. Desítky tisíc turistů si zde každoročně příjdou na své, proto se těšíme svému dobrému jménu.

Luhačovice město plné cestovního ruchu v posledních letech zaznamenalo docela velký posun v ubytovacích kapacitách, zlepšení těchto služeb, ale i rozšíření možností pro návštěvníky. Z tradičních kulturních akcí, které můžeme rozhodně doporučit je to především Otevírání pramenů, Festival Janáček a Luhačovice, Divadelní Luhačovice, Kloboukový den okrašlovacího spolku Calma, folklórní festival Písní a tancem nebo Slavnost ptačích budek. Určitě za zmínku stojí velké množství kolonádních koncertů, které za podpory města Luhačovice dokreslují celkovou atmosféru při procházce lázeňským parkem. Z ubytovacích kapacit můžeme doporučit Hotel Jurkovičův Dům, Dále pak rodinný penzion Stella, penzion Karina či třeba Autocamping Luhačovice, jehož hranice sahají až ke břehům Luhačovické přehrady kde si určitě můžete výborně zaplavat nebo třeba zajezdit na in-line bruslích. Terén okolí je velmi vhodný pro pěší turistiku a jízdu na horském nebo trekingovém kole. Tenisovým nadšencům můžeme vřele doporučit místní tenisové kurty, které jsou umístěny přímo v lázeňském areálu a jen podtrhují krásu tohoto sportu a zároveň upevňují vztah lázní a sportu v našem městě.

Vážení a milý hosté, přijeďte do Luhačovic, můžete u nás relaxovat, léčit  se s různými nemocemi nebo vydechnout od každodenního shonu, kterému jsme při dnešní uspěchané době často vystaveni.