Toto lázeňské město se nachází na jihovýchodě Moravy asi 25 Km od krajského města Zlín. Svou proslulostí a rozlohou se řadí k největším ozdravným lázním v České republice. Věhlas obstaraly zejména minerální prameny využívané zejména k léčení dýchacího ústrojí, trávení a obezity. Vyvěrá zde šest přírodních pramenů a desítky uměle vyvedených. Město obklopuje malebné okolí vhodné pro krátké i celodenní turistické výlety.

luhacovice

Krajina je velmi členitá díky velkému množství kopců dosahujících nadmořské výšky 250 až 500 metrů. Asi 3 km od lázní se nachází přehradní nádrž zabraňující záplavám, jež trápily město v minulém století. Nyní se nádrž využívá převážně k rybolovu a rekreaci. Luhačovická architektura je velmi ovlivněna světoznámým architektem Dušanem Jurkovičem. Město je po všech stránkách výborně vybaveno nejrůznějšími službami v oblastech společenského vyžití, sportu i rekreace. Desítky tisíc turistů si zde každoročně příjdou na své, proto se těšíme svému dobrému jménu.

Luhačovice město plné cestovního ruchu v posledních letech zaznamenalo docela velký posun v ubytovacích kapacitách, zlepšení těchto služeb, ale i rozšíření možností pro návštěvníky. Z tradičních kulturních akcí, které můžeme rozhodně doporučit je to především Otevírání pramenů, Festival Janáček a Luhačovice, Divadelní Luhačovice, Kloboukový den okrašlovacího spolku Calma, folklórní festival Písní a tancem nebo Slavnost ptačích budek. Určitě za zmínku stojí velké množství kolonádních koncertů, které za podpory města Luhačovice dokreslují celkovou atmosféru při procházce lázeňským parkem. Z ubytovacích kapacit můžeme doporučit penzion Bellevue a Vilu Elektra, které se nachází v těsné blízkosti naší restaurace. Příznivcům kempování pak třeba Autocamping Luhačovice, jehož hranice sahají až ke břehům Luhačovické přehrady kde si určitě můžete výborně zaplavat nebo třeba zajezdit na in-line bruslích. Terén okolí je velmi vhodný pro pěší turistiku a jízdu na horském nebo trekingovém kole. Tenisovým nadšencům můžeme vřele doporučit místní tenisové kurty, které jsou umístěny přímo v lázeňském areálu a jen podtrhují krásu tohoto sportu a zároveň upevňují vztah lázní a sportu v našem městě.

Vážení a milý hosté, přijeďte do Luhačovic, můžete u nás relaxovat, léčit  se s různými nemocemi nebo vydechnout od každodenního shonu, kterému jsme při dnešní uspěchané době často vystaveni.